su arıtma cihazı özellikleri

su arıtma cihazı özellikleri

Su arıtma cihazı Fonksiyonları:

 • Alçak Basınç Switch; Su kesik olduğu veya basınç 0,2 bardan (3 psi) düşükse pompanın boş yere çalışmasının önüne geçer.
 • Blok Karbon Filtre (CTO); GAC filtreye ilave diğer karbon filtredir. fazladan bir karbon filtre özelliği ilk karbon filtreden kaçabilecek kirli molekülleri yakalar ve daha temiz su arıtılmasını sağlar. Karbon tozlarını yakalayarak membrana girmesinin önüne geçer.
 • Sediment Filtre; Suyun daha berrak olması için su molekülleri arasındaki partikülleri ve kirli maddeleri tutar.
 • Temiz Su Tankı; İç kısmı gıdaya uygun şekilde korunduktan sonra temiz arıtılmış suyun depolanmasını sağlar.
 • Basınç Pompası; Ön filtreden geçen suyun basıncını membrana göre ayarlar. uygun hale getirir.
 • Granül Aktif Karbon Filtre (GAC); klor ve istenmeyen kokuları bu kısım tutar.
 • Otomatik Kapama Valfi;  Suyun akışını tutar açık unutulmuş suyu otomatik olarak fark eder israf olmasının önüne geçerek tank basıncı membran giriş basıncı belirli bir seviyeye gelince otomatik olarak suyun akışını keser.
 • Membran Filtre; suyun asıl arıtıldığı kısımdır. Ters osmoz olayının gerçekleştiği yerdir. su moleküllerinin geçmesine izin verip diğer kirli atık partiküllerin geçmesinie olanak vermeyen yapıya sahiptir.
 • Yüksek Basınç Switch; temiz su ile dolan tank deposunun basıncı 2,6 bara (38 psi) gelince pompayı otomatik olarak durdurur.
 • Tank Vanası; su tankın da, su giriş ve çıkış işlemini kontrol eder.
 • Mineralli Karbon Filtre; Membrandan gelen suya ilave olarak vitamin ve mineraller ile zenginleştirerek suyun PH değerini düzenler.
 • Kısıcı; membranın tam kapasite ile çalışması için suyun akışını kısıarak veya açarak membranda ihtiyaç olan basıncı ayarlamakla görevlidir.
 • Temiz Su Musluğu; su arıtma cihazından sağlıklı şekilde arıtılmış temiz suyun alındığı musluk kısmıdır.
 • Pompa Adaptörü; Pompanın elektrik ihtiyacını karşılayan ünitedir. Şebeke elektriğini 24 v DC ye dönüştürür ve cihazın çalışmasını sağlar.
su arıtma cihazı montaj ön görüntüsü

su arıtma cihazı prensip şeması görüntüsü

SU ARITMA CİHAZI TEKNİK ÖZELLİKLERİ

»TANK KAPASİTESİ                      : 11 L(110 psi/758kPa)
»TANK HAVA BASINCI               : 6-7 psi (40-48kPa)
»GÜNLÜK KAPASİTE                   : 67,04 gpd (253,77L/gün)
»SAFLAŞTIRMA ORANI              : %85-%98
»VERİMLİLİK ORANI(*)             : %43,67
»GERİ KAZANIM ORANI(**)    : %24,64
»POMPA DEBİSİ                              : 0,8L/dk-1,2L/dk
»POMPA BASINCI                          : 80 psi-110 psi (551-758 kPa)
»POMPA GÜÇ KAYNAĞI            : 24 V DC
»TANK EBADI                                  : Çap:30mm Boy:34 cm
»CİHAZ EBADI(mm)                      : 270X430X335
»KOLİ EBADI(mm)                         : 440X565X365
»TOPLAM AĞIRLIK                      : 18 kg


» İhlas Su Arıtma Cihazı Hakkında Daha Fazla Bilgiye Mi İhtiyacınız Var? Aşağıda Ki Formu Doldurun, Detaylı Bilgi İçin Sizi Arayalım.

Adınız (gerekli)

Telefon Numaranız(gerekli)

Şehir (gerekli)

Anahtar Kelimeler: , , , ,
İhlas Aura Cebilon Su Arıtma Cihazı;
İhlas cebilon su arıtma cihazları, hem bütçenize hemde sağlığınıza hitap eder. Kullanımı kolay, 3 yıl garantili bir ihlas cebilon aura cihazı, sevdiklerinizle beraber uzun yıllar sorunsuzca sizinle olacaktır. Tek yapmanız gereken ise aynı arabalarda filtre değişimine benzer bir işlemler daha sağlıklı su içmeye devam etmek için filtre değişim zamanı geldiğinde ihlas yetkili personelimizi arayarak gerekli değişim işlemlerini başlatmanız yeterli olacaktır. ihlas su arıtma cihazı fiyatı ise bütçenize oldukça uygundur. Servis elemanlarımız sayesinde kolayca mutfak altı tezgah altı alanlara montajı yapılabilir. Su arıtma cihazı denilince bir çok forum ve sitede tavsiye, öneri ve yorumları bulabilirsiniz. Ancak ihlas su arıtma cihazı kalitesi ve NSF belgesi sayesinde TÜRKİYE de en çok tercih edilen cihazların arasında yer almaktadır. Su arıtma cihazı özellikleri nihai tüketiciler ofis için su arıtma cihazı, küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmıştır. En iyi su arıtma cihazları arasında yerini alan ihlas aura cebilon su arıtma cihazı osmosis membran bakımından en hassas şekilde suyu arıtabilir. İhlas su arıtma cihazı fiyatları ile deniz suyu yağmur suyu bile arıtabilirsiniz.